آخرین بلاگ ها live-chat-up-arrow live-chat-down-arrow

عمده سبدگردان ها اطلاعات عملکر ...

مدیر عامل شرکت سبدگردان الگوریتم در گفتگو با هفته ...

صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثا ...

آرش آقاقلیزاده: «سپردهای بانکی به‌طور سنتی نخستین ...

مدیریت ریسک با متنوع‌سازی سبد ...

آقاقلیزاده: «حفظ ارزش پول و کسب بازدهی قابل قبول ی ...

صفحه بلاگ ها

صندوق سرمایه‌گذاری دارا الگوریتم

اطلاعات مورد نیاز برای شرکت در پذیره‌نویسی صندوق

نام صندوق: صندوق سرمایه‌گذاری دارا الگوریتم
نماد: دارا
دوره پذیره‌نویسی: 4 تا 10 شهریور ماه 1398
ارزش مبنای هر واحد سرمایه‌گذاری: 10,000 ريال
کارگزار عرضه‌کننده: کارگزاری آینده‌نگر خوارزمی
روش‌های خرید واحدهای صندوق: به‌صورت آنلاین یا از طریق کلیه کارگزاری‌های عضو فرابورس
حداقل سرمایه‌گذاری: مبلغ 1,000,000 ريال (معادل 100 واحد) در سفارش آنلاین و مبلغ 10,000 ريال (معادل 1 واحد) در صورت سفارش از طریق کارگزاری

پرداخت سود صندوق سرمایه‌گذاری دارا الگوریتم

صندوق دارا الگوریتم در پایان هر ماه اقدام به پرداخت سود دوره‌ای به سرمایه‌گذاران می‌کند و سبدگردان الگوریتم به‌عنوان مدیر صندوق تمام تلاش خود را بکار می‌گیرد تا سرمایه‌گذاری در صندوق با نرخ سود بالاتری از نرخ سپرده‌های بانکی همراه باشد. سود صندوق توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی به حساب بانکی آن دسته از سرمایه‌گذارانی که در آخرین روز هر ماه دارنده واحدهای صندوق هستند، واریز می‌شود.

با توجه به احتساب سود متعلقه سپرده‌های بانکی و اوراق با درآمد ثابت تحت تملک صندوق در ارزش روزانه واحدهای صندوق، سرمایه‌گذاران در صورت فروش واحدهای در اختیار خود پیش از موعد پرداخت سود نیز به‌صورت روزشمار سود خود را دریافت می‌کنند.

مزایای سرمایه‌گذاری در صندوق سرمایه‌گذاری دارا الگوریتم

- محاسبه سود به‌صورت روزشمار
- عدم وجود نرخ شکست
- عدم محدودیت در کاهش یا افزایش مبلغ سرمایه‌گذاری در صندوق
- بازارگردانی فعال و نقدشوندگی بالا
- امکان استفاده از واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق تا سقف 65% ازرش آن به‌عنوان وجه تضمین معاملات اعتباری در سبدهای سرمایه‌گذاری


درباره صندوق سرمایه‌گذاری دارا الگوریتم

صندوق سرمایه‌گذاری دارا الگوریتم محصول جدید سبدگردان الگوریتم برای سرمایه‌گذاران با ریسک پذیری پایین و همچنین آن دسته از سرمایه‌گذارانی است که تمایل دارند با تخصیص بخشی از سرمایه خود به ابزارهای با درآمد ثابت، سبد سرمایه‌گذاری متنوع‌تری را تشکیل دهند.

بخش عمده منابع صندوق دارا الگوریتم به سرمایه‌گذاری در انواع اوراق با درآمد ثابت و نیز سپرده‌گذاری در بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری تحت نظارت بانک مرکزی اختصاص می‌یابد. کلیه اوراق با درآمد ثابت موجود در سبد دارایی‌های صندوق، توسط دولت و یا سایر نهادهای دولتی و غیر دولتی منتشر شده و پرداخت اصل مبلغ سرمایه‌گذاری و سود اوراق نیز ضمانت شده است.

صندوق دارا الگوریتم از نوع قابل معامله می‌باشد و شرکت سرمایه‌گذاری آتی‌نگر سپهر ایرانیان به‌عنوان بازارگردان صندوق، افزایش نقدشوندگی و تسهیل معاملات واحدهای صندوق را بر عهده دارد.

به زودی تکمیل می شود...

به زودی تکمیل می شود...

به زودی تکمیل می شود...

شاخص ریسک

  هرچند که تمهيدات لازم به عمل آمده است تا سرمایه‌گذاری در صندوق سودآور باشد، ولی احتمال وقوع زيان در سرمايه‌گذاري‌هاي صندوق همواره وجود دارد. بنابراین، سرمایه‌گذاران باید کلیه ریسک‌های سرمایه‌گذاری در صندوق از جمله ريسك‌هاي زير را مد نظر داشته باشند.

  ریسک نکول اوراق با درآمد ثابت: اوراق با درآمد ثابت منتشره توسط دولت و شرکت‌ها بخشی از دارایی‌های صندوق را تشکیل می‌دهد. گرچه صندوق در اوراقی سرمایه‌گذاری می‌کند که سود و اصل آن توسط یک مؤسسه معتبر تضمین شده است، ولی این احتمال وجود دارد که ناشر و ضامن به تعهدات خود در پرداخت به موقع سود و اصل اوراق مذکور، عمل ننمایند.

  ریسک نوسان بازده بدون ريسك: در صورتی‌که نرخ سود بدون ریسک (نظیر سود علی‌الحساب اوراق مشارکت دولتی) در انتشارهاي بعدي توسط ناشر افزایش یابد، قیمت اوراق با درآمد ثابتی که سود حداقلی برای آن‌ها تضمین شده است در بازار کاهش می‌یابد که این امر شامل اوراق موجود در سبد دارایی‌های صندوق نیز می‌شود.

  ریسک کاهش ارزش دارایی‌های صندوق: ممکن است طی دوره‌هایی بخشی از منابع صندوق به سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌ها اختصاص یابد. در نتیجه ممکن است سرمایه‌گذاران به دلیل افت قیمت سهام ناشی از تغییر در عوامل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، صنعت موضوع فعالیت و وضعیت خاص شرکت، متضرر شوند.

  ریسک کاهش ارزش بازاری واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق: با توجه به آن‌که واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق در بازار فرابورس مورد داد و ستد قرار می‌گیرد، این امکان وجود دارد که قیمت واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق به دلیل نوسانات عرضه و تقاضا در بازار، دستخوش تغییر شود. هرچند انتظار بر آن است که قیمت واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق نزدیک به ارزش خالص دارایی آنها باشد اما این امکان وجود دارد که قیمت بازاری واحدهای سرمایه‌گذاری به دلیل عملکرد عرضه و تقاضا بیشتر یا کمتر از ارزش خالص دارایی واحدهای سرمایه‌گذاری شود. بدین ترتیب حتی در صورت عدم کاهش ارزش خالص دارایی‌های صندوق، ممکن است سرمایه‌گذار با کاهش قیمت واحدهای سرمایه‌گذاری نسبت به قیمت خرید خود مواجه شده و از این بابت دچار زیان شود.

  ریسک نقدشوندگی: ریسک نقدشوندگی: هرچند وجود رکن بازارگردان در صندوق، خرید و فروش واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق را تسهیل کرده است، اما با این حال، مسئولیت‌های بازارگردان محدود است و امکان تبدیل به نقدکردن واحدهای سرمایه‌گذاری نیز همواره تابع شرایط بازار و مقررات فرابورس می‌باشد. ممکن است براساس این مقررات، معاملات صندوق تعلیق یا متوقف گردد، که در این شرایط، امکان نقد کردن واحدهای صندوق برای سرمایه‌گذاران وجود ندارد.

شاخص ریسک صندوق دارا الگوریتم

انحراف معیار بازدهی یکسال اخیر:
نسبت شارپ:
نسبت بازدهی به ریسک:
ضریب بتا (β):

سرمایه‌گذاری کنید